HOME / BLOG

What are the Types of Modeling? | Icemodelmgmt

 
Modellik denince akla bir çok alan ve sektör gelir. Mankenlik ve modellik aynı kavramlar olsa da ufak tefek ayrımları vardır. Aynı şekilde modellik türleri arasında da bu ayrımlar çeşitlenir. Mankenlik türleri; El mankenliği, ayak mankenliği, yüz mankenliği, beden mankenliği, büyük beden mankenliği, çocuk manken....
 
Çok çeşitli olmakla birlikte sektörün ihtiyacına göre popülerliği değişmektedir. Aksesuar takılarda genellikle el mankenliği ya da yüz mankenliği dikkat çekerken giyim sektöründe beden mankenliği ön plana çıkmaktadır. El mankenliği ve ayak mankenliğinde yüz ya da beden güzelliği çok önemsenmezken yüz ve beden mankenliğinde ise tam tersidir. kısaca modellik türlerinden başlıklarla anlatmak gerekirse;
 
Yüz mankenliği
 
Yüz mankenliğinde genellikle makyaj ürünleri, aksesuarlar, dergi kapağı, başörtüsü tanıtımı gibi alanlardaki sektörle ilgilidir. Genellikle bu tür çekimler yapılabilir. Yüz güzelliği ve estetikliği kesinlikle aranır. Beden ve kilo oranlarına bakılmaya bilir. Kişinin göz zevkine hitap etmesi beklenir. Eğer yüz mankenliğini düşünüyorsanız cilt bakımınıza özen göstermelisiniz.
 
El mankenliği
 
El mankenliğinde amaç ele takılan ürünün nasıl durduğunu müşterilere göstermek ve tanıtmaktır. Ellerin yumuşak, pürüzsüz ve tırnak bakımının yapılmış olması istenir. Genellikle aksesuar, tırnak bakım ürünleri ve oje gibi ürünlerin tanıtımında kullanılır. Bu tür sektörler, el mankenliğini bulmak için arayış içinde olurlar eğer sizde el mankenliği yapmaya karar verdiyseniz el bakımınıza özen göstermeli ve bir cast ajansa başvurmalısınız.
 
Ayak mankenliği
 
Adı yeni duyulan bir sektör olsa da hızla gözde modellik türleri arasına girmeye başlamıştır. Ayak mankenliğinde; ayakkabı firmaları, aksesuar ürünleri, çorap ürünleri ve oje ürünleri sektörleri yer almaktadır. En çok ayakkabı sektöründe aranan bu meslekte ayak bakımı çok önemlidir. Ayakların yumuşak, pürüzsüz, tırnak bakımı yapılmış ve ayakların orantılı bir şeklinin olması istenir. Sizde ayak modelliği yapmak isterseniz ayak bakımınıza dikkat etmelisiniz. Ve tabi ki Cast ajanslarına başvurarak iş bulma imkanınızı arttırabilirsiniz.
 
Erkek mankenlik
 
Erkek mankenlik için boy ve kilo önemlidir. Erkek model olmak için orantılı bir vücuda sahip olmanız gerekir. Erkek modeller bayan modellere göre daha revaçtadır. Erkek modellik istiyorsanız bir cast ajansa başvurmalısınız. İş olanaklarına gelince; erkek giyimden tutunda dergi ve reklam yüzüne kadar yaygın bir sektörü vardır.
 
Büyük beden manken
 
Büyük beden mankenlikte genellikle büyük beden giyim sektöründe ön plandadır. Büyük beden mankenlikte kilo ve boy sanılanın aksine o kadar önemli değildir. Yine de mankenin orantılı bir bedeninin olması istenir. Cast ajanslarına başvururken büyük beden mankenlik yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir.
 
Çocuk manken
 
Çocuk manken olmak için veli izni gereklidir. Çocuk mankenlikte genellikle çocuk sektöründe iş imkanları aranmaktadır. Çocuk giyim, aksesuar, ayakkabı v.b. bir çok üründe çocuk manken tercih edilir. Çocuk manken olmak için çocuğunuzun modellik eğitimi alması şarttır. Çocuk model başvurusu yaparken velisiyle birlikte yapmalı ve velisinin bilgilerini vermek zorundadır. Veli izni olmayan çocuklar çocuk mankenliği yapamaz.
Cast Ajans sektörünün öncü ajans firmalarından olan İce Model Management bayan model, erkek model, çocuk model, büyük beden model ve farklı yüzlerle dizi, reklam, klip, katolog, fuar ve diğer tüm etkinlikleriniz için hizmetinizdedir.
Facebook Twitter Pinterest Youtube Instagram Tumblr
LATEST ARTICLES
TAG CLOUD

Record your e-mail address and be informed of our models in the city.